Menu

Yedoo Newsletter

Zůstaňte v kontaktu, ať víte co se děje. Zašleme vám tipy na zajímavé akce, nové články na našem blogu či informace o produktových novinkách.

přihlásit se k odběru

Kick France 2013

Den před cyklisty, etapu po etapě, 150 až 240 kilometrů denně, 10 až 18 hodin v kuse na stupátku koloběžky, tak chtějí mistři koloběhu pokořit starou dámu cyklistických závodů, která letos oslaví 100 let - Tour de France.

Při tréninku na českých cestách
Při tréninku na českých cestách

Poprvé v dějinách koloběhu

„Bude to historicky první pokus zdolat na koloběžkách zhruba tři a půl tisíce dlouhou trasu Tour de France,“ říká mluvčí Českého svazu koloběhu a člen týmu Kick France 2013 Václav Liška. „Pojedeme všech 21 etap po stejné trase jako cyklistický peloton, jen vždy o den dřív. Čekají nás stoupání do výšky až 2500 metrů nad mořem v Alpách i Pyrenejích. Hned na začátku se budeme muset poprat s vysokými horami a vedrem na Korsice, odkud v sobotu 29. června letošní jubilejní závod startuje.“

„Jde o největší sportovní výzvu našeho života, nemůžeme zaručit, že cíle na Champs Élysées v Paříži dobudeme, ale už dnes víme, že na francouzských silnicích necháme vše s vědomím, bolest je jen dočasná, ale rozhodnutí skončit je nevratné,“ svěřuje se Liška.

Splnit si svůj sen

Tour de France 2013 na koloběžce
Termín konání
: 28. 6. 2013 – 20. 7. 2013
(Porto Vecchio, Korsika  – Paříž, Francie)
Trasa: 21 etap v délce od 25 km až do 242 km

Tým Kick France 2013 čítá šest sportovců a šest členů doprovodu. Většinu z nich spojuje mnoholeté přátelství a společné působení v atletickém klubu ASK Slavia Praha, pro který vybojovali bezpočet medailí a titulů. V roce 1999 založili vlastní koloběžkový tým ULTIMA, který za více než 10 let existence získal čtyři tituly mistra světa v koloběhu (2004 – 2008) a mnohokrát skončil na stupni vítězů. „Koloběh, který má nejblíže k běhu, je pro nás nejpřirozenějším pokračování atletiky, proto nám koloběžka tak přirostla k srdci,“ vysvětluje důvod založení Ultimy Honza Vlášek, další člen závodního týmu Kick France 2013.

Sportovci tělem i duší si chtějí splnit svůj životní sen a také využít legendárního závodu k popularizaci koloběžkového sportu a koloběžky jako skvělého dopravního prostředku a vynikající tréninkové pomůcky pro širokou veřejnost.

Tréning na českých cestách
Tréning na českých cestách

Yedoo nesmí chybět

Nejzajímavější etapy Tour de France
Blok dvou pyrenejských etap – nejtěžší stoupání
(5. – 6. července 2013)
Časovka Mont Saint Michel – jednoduchá placka
(9. července 2013)
Mont Ventoux – jeden z královských momentů Tour (13. července 2013)
Blok alpských etap – nejtěžší úsek celého závodu
(17. – 20. července 2013)

Dana Piláta, šéfa značky Yedoo, Tour de France na koloběžce doslova nadchla: „Bude to největší akce celého desetiletí a my chceme být u toho, je to také náš svátek. Tuhle skvělou partu sportovců podpoříme nejen finančně, ale i tím, že ve Francii budeme s nimi. Doprovodíme je na nejdelší etapě Tour, která měří 242 km a která končí strmým stoupáním na vrchol legendární alpské hory Ventoux.“ Na trasu vyjede tým Yedoo sice s předstihem, (přece jen nemají tolik natrénováno) ale se stejně velkým odhodláním jako kluci z Kick de France.

 

 

Na vlastní kůži (nohy)

Závodní tým KICK FRANCE 2013:
Vašek Liškaotec projektu, pravidelný účastník MS a ME v koloběhu a také české Rollo ligy, herec Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a trenér Fox Dancing (uměleckého pohybu) 
Honza Vlášek – stříbrný medailista české koloběžkové ligy a několikanásobný držitel titulu mistr ČR v atletice družstev. Právník, milovník Johnyho Cashe, vysokých hor, vln a sázek
Jarda Odvárka bronzový medailista MS 2010 v koloběhu atd., elitní nohejbalový smečař v 1. pražské třídě, učitel tělocviku a trenér atletiky, tenisu a fotbalu
Michal Kulka nadšený sportovec a bývalý atlet si koloběžku koupil teprve nedávno, pracuje jako právník a atletický trenér mládeže na Dukle
Alpo Kussisto Fin, držitel světových rekordů na 12 a 24 hodin na koloběžce. Přemýšlel o Tour de France před lety, ale zavrhl ji jako neproveditelnou:). Fanoušek populární vědy, hlubokých lesů a Billa Masona
Rene Koning – lodní inženýr z Nizozemska, který v roce 2008 jel svůj první světový šampionát na koloběžce. Má rád závody do kopce

Jet po boku těch nejlepších koloběžkářů na světě některou z etap Tour de France si může vyzkoušet kdokoli. Členové podpůrného týmu Kick France 2013 se prý o zájemce postarají stejně jako o závodníky. Poskytnou jim jídlo, občerstvení, ubytovaní, převezou věci a v cíli každé etapy na pro ně připraví i vychlazené pivo. Zájemci se mohou přihlásit  do 30. dubna 2013 na stránkách Kick France v sekci Pojeďte s námi

„Pokud máte kuráž a dostatečnou fyzičku, neváhejte, podobná nabídka se možná nebude nikdy opakovat. Jen pozor, když neudržíte tempo s posledním členem našeho týmu, můžete zůstat opuštění kdesi ve Francii jen s baťůžkem u nohou. Hlavní prioritou je totiž dojezd našeho týmu pod Vítězný oblouk, vše ostatní půjde v krizových momentech stranou,“ říká k nevšední nabídce Honza Vlášek.

Trénujte s mistry

Tým Kick France 2013 vzhledem k náročnosti celého projektu, trénuje naplno již od roku 2011. Oproti cyklistům, kteří denní trasu Tour de France zvládnou za pár hodin, budou koloběžkáři na trase mnohem déle, a to 10 až 18 hodin denně. Času na odpočinek a regeneraci sil bude tedy opravdu málo. Tomu se přizpůsobuje i tréninkový režim, pokud si chcete ověřit svou výdrž, přijďte na některý z tréninků týmu nebo se zúčastněte série jarních etapových závodů Tour Čechy a Tour Morava. Aktuální informace najdete na Facebookových stránkách týmu.

Téměř kompletní tým Kick France 2013
Téměř kompletní tým Kick France 2013
Žluté trikoty byly navrženy přímo pro akci Kick France 2013. Takhle odpočívají mistři koloběhu při sjezdu. Pokud se přidáte ke Kick France 2013, čekají na vás krásné hory a nezapomenutelné sjezdy. Z výletu do kopců v okolí Pau - Loudres - 13. etapy Tour de France 2011. Romantika v italských Dolomitech Mapa trasy jubilejního cyklistického závodu Tour de France 2013

Diskuze

Zatím nikdo nepromluvil...

Přidat komentář

Podobné články

Yedoo Newsletter